Jsem expertem v oblasti fyzioterapie a učím své klienty, jak zacházet s jejich tělem, aby byli zdravější a cítili se lépe.

Jmenuji se Kateřina Bálková a pracuji jako fyzioterapeut. Má práce je zároveň i mým koníčkem. Díky znalostem, které mi tato profese přinesla a které jsem začlenila do svého běžného denního života, se dnes cítím o mnoho lépe. Už vím, jak se chovat ke svému tělu, co mu dopřát, jak se správně hýbat, jak sportovat.

Dnes už se mi nestává, abych zaspala do práce, abych po týdenní práci byla natolik vyčerpaná a nebyla schopná si plně užít víkend, který většina populace, stejně jako já, potřebuje k fyzické či psychické relaxaci. Už vím, jak důležitá je péče o mé svaly, jak důležité je dopřát tělu odpočinek, jak správně dávkovat zátěž, jaký vliv na tělo má relaxace a psychorelaxace.

 

„Vždy tomu tak ale nebylo.”

 

Vždy tomu tak ale nebylo. Musela jsem projít dlouhou cestu, abych si spoustu věcí spojila a ověřila. Vystudovaná vysoká škola mi dala pouze základy, na kterých jsem mohla stavět, ale stále přede mnou stálo mnoho nezodpovězených otázek. Na hledání jejich odpovědí jsem investovala spoustu svého úsilí, času a peněz. Mnoho věcí jsem pochopila, až při četbě knih, které zdánlivě s mým oborem nesouvisely. Ale věřte, vše je provázáno se vším!

Do té doby jsem se pouze potácela z práce do práce, prožívala několik nesourodých vztahů, které mně nenaplňovaly natolik, abych z nich dostávala energii, kterou bych mohla šířit dál mezi lidi, mezi své klienty. Uspořený čas jsem bezmyšlenkovitě promarnila nevyváženou sportovní aktivitou, což samozřejmě mělo neblahý vliv na mé tělo a zdraví.

 

„Byla jsem vyčerpaná.”

 

Byla jsem vyčerpaná. Po fyzické i psychické stránce. Ale potřeba odreagování se mě neustále hnala vpřed.

5:30 budíček, rychle umýt, snídaně za pochodu, někdy bez snídaně, obléct a ještě s ospalkami v očích úprk na autobus. V práci 8 hodin stresu, po práci rychle domů, nakoupit, uklidit atd.

„Super, vše jsem stihla poměrně rychle a venku je tak nádherně. Přece nebudu sedět doma, musím ven!“ Kolo, brusle, běh, další hodina až dvě intenzivního fyzického vypětí. „Že mi není moc dobře a mám pocit, že na mě něco leze? Kašlu na to, potřebuji si přece  provětrat hlavu, ono to přejde.“ A tak pořád dokola, den co den.

 

„... jednou ta poslední kapka přijde a pohár přeteče.”

 

Věřte, nepřejde! Vaše tělo je jako ten pohár plnící se po kapkách a jednou ta poslední kapka přijde a pohár přeteče. I u mne přetekl. V zimních měsících jsem byla téměř pořád nemocná. Neustále mě trápily rýmy, kašle, angíny. Mé tělo už nemělo sílu mě imunitně bránit a nestačilo ani mým pohybovým nárokům. Čím dál častěji se objevovaly přetížené svaly a natažené vazy.

 

„... objevila jsem mnoho AHA momentů…”

 

Ale věci se nedějí náhodou a tak s příchodem nového partnera jsem otevřela oči. Začala jsem se více vzdělávat jak ve svém oboru, tak také v osobním rozvoji. Je mnoho věcí, které vás na vysoké škole nenaučí. Teprve díky svému zájmu a zápalu pro danou věc jsem objevila mnoho AHA momentů, které mě posunuly o kus dál. Pochopila jsem, v jak úžasném oboru jsem expertem. Uvědomila jsem si, kolik toho vím, kolik věcí jsem si ověřila nejen na sobě, ale také na svých klientech. V komunikaci s nimi jsem naopak poznala, jak málo toho o svém těle vědí oni.

 

„Rozhodla jsem se udělat derivát svých znalostí…“

 

A tak jsem se rozhodla své znalosti předávat dál. Rozhodla jsem se udělat derivát svých znalostí a online formou je zpřístupnit běžným lidem. Lidem, kteří mají spoustu jiných starostí, než po večerech ležet v odborných článcích a literatuře, ale přesto by chtěli na svém těle něco změnit, nějak mu ulevit od bolesti, nějak mu pomoct, aby jim sloužilo co nejdéle.

V několika jednoduchých krocích vás naučím, jak se cítit lépe, jak zlepšit fungování vašeho těla, jak ho naučit relaxovat, jak docílit toho, abyste do práce nezaspali a vstávali odpočinutí a plní energie.

Je to jen na vás, zda vyčleníte pár minut během dne pro své tělo, ale věřte, že tato investice se vám mnohonásobně vrátí. Sama jsem toho důkazem.