Saunování za 5 Kč v privátním wellness

Poslední dobou se mě dost známých ptá, na domácí infrasaunu, kterou jsme si s přítelem pořídili loni po Vánocích. Rozhodla jsem se tedy o tom napsat tento článek.

Oba s přítelem milujeme saunování a přemýšleli jsme, jak si saunování ještě více zpříjemnit.  Znáte to, někdy se v sauně potkáte s lidmi, kteří vám příliš nevoní, jsou moc hluční, nebo se stydíte před cizími lidmi, pro někoho je sauna příliš daleko, pro někoho zase finančně náročná. Všechna tato proti vám vyvrátí domácí infrasauna.

Výhoda č. 1 – máte ji doma a už nemusíte nikam jezdit.

Výhoda č. 2 – zapnete si ji, kdy zrovna vy chcete, ne kdy mají otvírací dobu.

Výhoda č. 3 – jste tam sami a nemusíte si připlácet za privátní saunu.

Výhoda č. 4 – saunovací cyklus 45 minut vás stojí cca 5 Kč.

Výhoda č. 5 – infrasaunu postavíte kdekoli v interiéru, zabere vám cca 1 – 4 m². Nemusíte se bát ani přílišného tepla, které by sauna mohla vyzařovat, protože 80 % vyzařovaných paprsků se vstřebává do těla a zbytek zůstává v infrakabině.

Tudíž ji postavíte opravdu kdekoliv, v obývacím pokoji, ložnici, koupelně, nebo třeba v zimní zahradě. Záleží čistě na vaší fantazii a kreativitě. My s partnerem ji máme v obývacím pokoji a je pro nás nevšedním, krásným a hlavně praktickým doplňkem.

Výhoda č. 6 – k montáži vám postačí 4 šikovné ruce, pak už jen zbývá zapojit přívodní kabel do běžné zásuvky a můžete se začít saunovat.

Výhoda č. 7 – pořizovací cena se pohybuje v rozmezí 10 – 40 tisíc Kč, záleží na velikosti a výbavě.

Rozdíl mezi finskou saunou a infrakabinou

Možná vás zajímá jaký je rozdíl mezi klasickou saunou a infrasaunou. V klasické finské sauně vás prohřívá horký vzduch, který vytvářejí saunová kamna. Teplota se pohybuje v rozmezí 60 – 120 °C.

V infrasauně vás prohřívají infračervené paprsky, které se dostávají hluboko do tkání. Pocení v infrasauně je až 3x intenzivnější a to i přesto, že teplota se pohybuje v rozmezí 40 – 60 °C. Prohřívání těla je přirozenější a díky tomu mohou do infrasauny i děti a starší lidé.

Nejnovější výzkumy ukazují, že pobyt v infrasauně hojí i drobná mikrotraumata, která vznikají při sportovním výkonu, proto není náhodou, že infrasaunu využívají také sportovci.

Sama chodím do infrasauny po tréninku na cyklotrenažeru 2 – 3x týdně a musím říct, že už se mi nestává, aby mě druhý den bolely nohy. Při 30 minutovém saunovacím cyklu, dochází k maximálnímu prohřátí všech svalových skupin a mé tělo řádně zrelaxuje.

Mimo to má infrasauna i spoustu jiných pozitivních účinků jako např. detoxikaci organismu, zvýšení imunity aj., které se dočtete všude na internetu.

Kdy se pobytu v infrasauně vyvarovat?

 • pokud trpíte akutním virovým onemocněním, chřipkou či horečkou
 • v těhotenství
 • pokud máte umělé prsní implantáty, kovové kloubní implantáty či jiné kovové části v těle (ověřte si u svého operatéra, zda jsou dané předměty opravdu z kovu)
 • u malých dětí
 • osoby s vážnějším zdravotním stavem by měli pobyt v infrasauně konzultovat se svým lékařem

Mgr. Kateřina Bálková
Jsem expertem v oblasti fyzioterapie a již několik let učím lidi, jak zacházet se svým tělem, aby byli zdravější a cítili se lépe. Můj příběh najdete zde >>
Komentáře
 • E-book zdarma

  Malá kouzla s velkým míčem

  Sedavé zaměstnání nemusí být nuda! Zjistěte, jak rozhýbat své tělo za pracovním stolem.

  Stáhněte si e-book zdarma.

 • Nejnovější články
 • Video medailonek
  Seznamme se v malém video medailonku